Cenaclul literar „George Coșbuc”, în cadrul Concursului Național „Scrisori de mai”. Nichita Danilov la Bistrița ! În dialog cu tinerii !
Elevii școlii „Lacrima” de la Unirea și Năsăud s-au întâlnit la Biblioteca Judeţeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud pentru a răsfoi împreună albume de artă și pentru a descoperi lucrări celebre