Lansare de carte: Paul-Ersilian Roșca – „Relațiile dintre Biserica Ortodoxă Română și Casa Regală a României între anii 1918-1947” !

Listen to this article

Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, Biblioteca Județeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud și Casa Colecțiilor și a Documentelor de Patrimoniu Bistrița organizează marți, 19 mai 2026, ora 17:00, lansarea de carte: Paul-Ersilian Roșca – „Relațiile dintre Biserica Ortodoxă Română și Casa Regală a României între anii 1918-1947”.

Locație: Casa Colecțiilor și a Documentelor de Patrimoniu (Bistrița, Bulevardul Independenței, nr. 24).

Vor lua cuvântul: Prof. univ. Dr. Mircea Gelu Buta, Prof. Dănuț Archiudean.

Amfitrion: Pr. Ioan Pintea.

Vă așteptăm cu drag!